Viete vyrobiť kľúče na všetky autá / motorky?

Bohužiaľ, nie.

 

Napriek tomu, že sa snažíme náš sortiment neustále rozširovať, nie je možné vyrobiť kľúče na všetky autá, resp. motorky. Podporujeme však väčšinu značiek, modelov a ročníkov. Taktiež vieme vyrobiť kľúče typu SLOT, KESSY a pod.

 

O možnostiach programovania je lepšie sa vopred informovať.

Stratil som všetky kľúče od auta, čo teraz?

V prípade, že pre danú značku, model a ročník vozidla máme softvérové pokrytie, postup je zväčša nasledovný:

 

  1. Zistenie kódu kľúča (fyzickej planžety): Niektoré značky ponúkajú na základe VIN konverzie možnosť zistiť kód kľúča (samozrejme na základe preukázania vlastníctva). Pokiaľ nie, tento kód je potrebné vyčítať zo zámku, napr. z dverí. Pri modeloch uvedených na našej stránke, vieme kód vyčítať priamo zo zámku bez potreby demontovania. V ostatných prípadoch je potrebné zámok priniesť a my už si poradíme.
  2. Pokiaľ teda bude k dispozícii kód kľúča podľa bodu 1., vyreže sa fyzický kľúč (planžeta), ktorým sa otvorí auto a bude funkčný v spínacej skrinke. Následne sa môže začať programovanie nového „prvého“ kľúča do auta. Niektoré modely však vyžadujú funkčný kľúč pri programovaní nového. V takom prípade je potrebné vymontovať a priniesť riadiacu jednotku imobilizéru. Tieto možnosti vieme dopredu overiť.
  3. Po úspešnom naprogramovaní nového „prvého“ kľúča je auto opäť plne funkčné, no odporúčame si dať dorobiť druhý kľúč, prípadne aj s diaľkovým ovládaním.

Časová náročnosť je cca 1 pracovný deň.

Potrebujem štítok s PIN kódom pri výrobe autokľúča?

Pri niektorých modeloch áno. Pri iných si vieme PIN vyčítať, resp. nie je potrebný.

Ak chcem vyrobiť autokľúč/motokľúč, musím prísť s vozidlom?

Opäť záleží od značky, modelu a ročníka. Pri niektorých sa návšteva s vozidlom nevyžaduje, pri iných je nevyhnutná.

 

V každom prípade však odporúčame prísť s vozidlom, aby sa mohol nový kľúč na mieste plnohodnotne vyskúšať.

Prestalo mi fungovať diaľkové, kde môže byť chyba?

Keďže diaľkové ovládanie k svojmu fungovaniu potrebuje zdroj energie, ktoré zabezpečuje baterka, prvotným riešením by mohla byť jej výmena. Ak však problém pretrváva, môže sa jednať o závažnejší problém, napr. s plošnou doskou, odtrhnutým spínačom a pod., s ktorým vieme pomôcť. Rovnako ale môže byť problém v samotnom vozidle (chyba kontaktu, poškodenie riadiacej jednotky, zlý prijímač)